Chelsea e dëshiron Guston e PSG insiston për Cherkin, ja fjalët e trajnerit të Lyonit

Së fundmi, skuadra e Lyonit ka qenë atraksion nga klubet e mëdha sa i përket lojtarëve që ka, ku dy prej tyre po kërkohen me ngulm nga Chelsea dhe Paris Saint-Germain.
Chelsea është duke e kërkuar mbrojtësin e krahut, Malo Gusto, kurse PSG po insiston me ngulm për talentin, Rayan Cherki.
Por, trajneri i Lyonit, Laurent Blanc ka insistuar se asnjëri nga lojtarët e përmendur nuk do të largohen nga klubi këtë merkato dimërore.
“Bordi më ka dhënë garanci mua që lojtarët do të qëndrojnë deri në fund të këtij sezoni”, tha Blanc.

Back to top button