Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Haki Abazi, i ka kërkuar kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, të japë dorëheqje nga kjo pozitë.

Ai ka thënë se Daka dhe KQZ kishin lejuar më 2019 Kurtin dhe të tjerët të kandidojnë dhe nuk kishin interpretuar njësoj ligjin si në vitin 2021

Daka i është përgjigjur Abazit duke i thënë se nuk e ka ndërmend ta bëjë këtë gjë.

Nuk e kam ndërmend të japë dorëheqje. Nuk e kam ndërmend t’i nënshtrohem presionit të Haki Abazit.”, ka thënë ajo në një emision televiziv./21Media