Deçanasi me kallash shëtit rrugëve, arrestohet nga policia

 

Një person është arrestuar nga policia e Kosovës, pasi që i njëjti është takuar në rrugë me armatosur dhe nën ndikim të alkoolit.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 14:30, në fshatin Gramaqel të Deçanit.

Policia ka njoftuar se nga i njëjti është konfiskuar arma AK-47 me një karikator me 10 fishek.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje./21Media

Back to top button