Depoja e naftës në Ukrainë goditet nga një sulm ajror

Një depo nafte në qytetin Chernihiv, në veri të Ukrainës u godit nga granatimet gjatë një sulmi ajror të enjten në mëngjes, sipas Shërbimit Shtetëror të Ukrainës për Emergjencat, transmeton rtv21.tv.
Fotot nga Chernihiv tregojnë re tymi të dendur të zi nga ato që duket të jenë rezervuarë nafte, me zjarrfikës dhe punonjës të urgjencës në vendngjarje./21Media

Back to top button