Digjet një shtëpi, shkak shkëndija elektrike

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Nuk ka të lënduar

Një shtëpi private në lagjen “Partizani” të Vlorës është përfshirë nga zjarri rreth orës 08:00 të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se zjarri fillimisht ka nisur në ambjentet e kuzhinës dhe më pas është përhapur në dhomat e tjera.

Fatmirësisht nga zjarri nuk ka të lënduar. Familjarët kanë qenë në banesë në momentin e ngjarjes, por sapo kanë parë flakët kanë dalë me shpejtësi jashtë.

Tre zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Dyshohet se zjarri ka ardhur si pasojë e një shkëndije elektrike./oranews