Dilema: A (s) ndikon vota e Listës Serbe?!

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Kërkohet reagim institucional që të mos rrezikohet demokracinë në vend

Dyshimet se Lista Serbe pati ndikim në fitoren e iniciativës së Adriana Hoxhiqit, konsiderohen të rrezikshme për demokracinë e vendit dhe në kundërshtim me Kushtetutën. Njohësit e çështjeve juridike thonë se është e rrezikshme për demokracinë nëse ndodh që Lista Serbe, e dirigjuar nga Beogradi, të ketë ndikim te deputetët e pakicave jo serbe./21Media