“Do t’i them lamtumirë”, Chiellini konfirmon largimin nga Juventus

Pas gati dy dekadash në Torino, mbrojtësi, Giorgio Chiellini i cili gjithashtu konfirmoi pensionimin e tij ndërkombëtar në fillim të këtij viti – do të largohet nga Allianz Stadium.
Chiellini ka konfirmuar se do të largohet nga Juventusi në fund të sezonit, duke përfunduar spekulimet për të ardhmen e tij në klub, pas humbjes së Bianconerëve në Coppa Italia ndaj Interit të mërkurën.
Ai fillimisht iu bashkua klubit në vitin 2004 dhe është shfaqur si një nga figurat kryesore të tij gjatë dekadës së fundit të dominimit, tashmë kishte qenë i turpshëm për të ardhmen e tij në Torino, madje edhe në mes të njoftimit të tërheqjes së tij nga ekipi kombëtar i Italisë.
Por pas humbjes 4-2 në kohën shtesë në Romë që siguroi një sezon të parë pa fitime në klub për më shumë se një dekadë, Chiellini tani ka konfirmuar se do t’i japë lamtumirën Allianz Stadium pas gati dy dekadash./21Media

Back to top button