Drejtori i Klinikës Torakale tregon për gjendjen e policit të plagosur

Drejtori i Klinikës Torakale, Nazmi Kolgeci për portalin rtv21.tv ka thënë se polici i plagosur, është jashtë rrezikut për jetë. Ai ka thënë se ekipet kujdestare kanë arritur ta largojnë një mjet nga ana e majtë e gjoksit.

Kolgeci ka thënë se plumbi nuk i ka prekur organet vitale dhe se gjendja e tij është stabile.

“Në orët e para të mëngjesit kemi arrit ta kryejmë një intervenim ndaj tij dhe e kemi larguar një predhë (dyshohet të jetë plumb) nga ana e majtë e gjoksit. Fatmirësisht, nuk i ka prekur organet vitale të policit. Gjendja e tij shëndetësore është mirë dhe po vazhdon trajtimin në Klinikën tonë”, u shpreh Kolgeci.

Back to top button