Dugolli: PDK më ka bërë presion për privatizimin e “Ferronikelit”

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Ish-ministri Dugolli para Komisionit Hetimor për Privatizim

Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë intervistoi ish-ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Bujar Dugolli. Ish-ministri Dugolli tha se, në vitin 2004 ka kërkuar që procesin e privatizimit ta udhëheqin amerikanët. Derisa shtoi se, në Agjencinë Kosovare të Privatizimit nuk kanë pasur mbikëqyrje mbi menaxhmentin./21Media