Parashikimi i motit për nesër

Parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se dita e diele do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët dhe vende-vende, me reshje bore, kryesisht në qendër jugperëndim dhe juglindje të territorit.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius.“, thuhet në njoftimin e IHMK-së

Po ashtu bëhet e ditur do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja me shpejtësi maksimale deri 9m/s./21Media