Bisedimet Kosovë – Serbi në Shtëpinë e Bardhë dhe marrëveshja e nënshkruar atje doli në plan të parë, edhe pse kryelajm me muaj janë mjerisht pasojat e përditshme nga virusi korona.

Edhe pesë të vdekur nga koronavirusi në Kosovë brenda 24 orëve.

Në këtë hark kohor u regjistruan edhe 117 raste të reja të infektimit./21Media