Eurodeputeti bullgar: Veprimet e Vuçiqit në veri të ngjashme me ato të Putinit

Eurodeputeti bullgar, Angel Dzhambaski i ka kërkuar Serbisë qa ta respketojë faktin se Kosova është shtetet i pavarur dhe sovran.
Dzhambaski në llogarinë e tij në “Twitter”, i ka krahasuar veprimet e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në veri të Kosovë me ato të presidenti rus Vladimir Putin.
“Kosova është shtet sovran dhe Serbia duhet ta respektojë këtë. Shovinizmi i Vuçiqit i ngjan veprimeve të Putinit, por nuk duhet të lejojmë përshkallëzimin e konfliktit dhe hapjen e një fronti në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Dzhambaski./21Media

Back to top button