FFK ka një njoftim për biletat e ndeshjes Kosovë-Gjeorgji

1 min read

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar që biletat e ndeshjes mes Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Gjeorgjisë, tifozët kosovarë mund t’i gjejnë në pikat e shitjes së Artmotion.

Ndeshja mes Kosovës dhe Gjeorgjisë do të zhvillohet me 12 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe është e vlefshme për fazën kualifikuese të Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Për shkaqe të pandemisë Covid-19 dhe të masave kundër saj të qeverisë së Kosovës, në stadiumin “Fadil Vokrri” do të lejohet pjesëmarrja e tifozëve në vetëm 30% të kapacitetit të këtij stadiumi.

Po ashtu, FFK ka njoftuar që shitja e biletave për këtë ndeshje do të fillojë nesër me fillim nga ora 12:00 dhe një personit do t’i lejohet blerja e vetëm dy biletave.

Biletat mund t’i blini në këto pika të Artmotion:

Prishtinë – Sheshi Zahir Pajazi p.n (Grand Hotel)

Prishtinë – Perandori Justinian p.n (Pejton)

Pejë – Rruga Mbreteresha Teuta (Sheshi I qytetit) p.n

Prizren – Sheshi Shadervan p.n

Gjakovë – Rruga Nene Tereza nr 097

Gjilan – Bulevardi I Pavaresise p.n

Mitrovicë – Sheshi Adem Jashari p.n

Ferizaj – Rruga 12 Qershori.