Filloi ndeshja mes Polonisë dhe Kosovës

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë e ndeshjes mes Kombëtares së Polonisë dhe asaj të Kosovës në konkurrencën e femrave.
Kjo është përballja e fundit e “Dardaneve” në kuadër të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror 2023 për femra.
Në xhiron e fundit të zhvilluar, vashat kosovare regjistruan fitore me rezultat të ngushtë kundër Armenisë, duke e mposhtur si vendase në stadiumin “Fadil Vokrri” me shifrat 2:1.
Formacionet e të dy kombëtareve:

Back to top button