Fillon ndeshja mes Hungarisë dhe Gjermanisë

1 min read

 

Ka filluar ndeshja e xhiros së tretë dhe të fundit të fazës së grupeve mes Hungarisë dhe Gjermanisë, e vlefshme kjo për Kampionatin Evropian Euro 2020.

Gjermanët do të synojnë që të sigurojnë me çdo kusht tre pikët e plota, për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim tutje për në fazën e eliminatorëve.

Momnetalisht, Gjermania zë vendin e dytë në Grupin F me tre pikë, ndërsa Hungaria pozicionohet e fundit me vetëm një pikë.