Sot janë zhvilluar dy takimet e fundit të xhiros së 33-të të Superligës së Kosovës në Futboll dhe janë arritur këto rezultate:
Ballkani- Arbëria 2:3 dhe Drenica- Llapi 4:2.

Në vijim ndjekim bashkë kronikën nga këto përballje.(E pergaditi-Bajram Shala)./21Media