Galtier zbulon të ardhmen e Mauro Icardit

Trajneri i Paris-Saint-Germain, Christophe Galtier, ka konfirmuar se klubi po kërkon blerës për dyshen Mauro Icardi dhe Keylor Navas.
Veterani nga Kosta Rika ka qenë i lidhur shumë me një kalim te Napoli dhe disa raporte sugjerojnë se ai është gjithashtu pjesë e negociatave me Fabian Ruiz. Për Icardin, si Monza ashtu edhe Sampdoria janë të interesuar, pavarësisht periudhës së tij kryesisht të dobët në Paris.
Duke folur në një konferencë për shtyp, Galtier foli për strategjinë e tregut të transferimeve të PSG-së dhe planin për Icardin dhe Navas.
“Ne do të nënshkruajmë me një sulmues tjetër, Kalimuendo do të shkojë në Rennes dhe ne po përpiqemi të gjejmë një zgjidhje me Mauro Icardin”, tha ai.
Gjërat nuk kanë qenë kurrë të lehta për Icardin pas ardhjes së tij në Paris në vitin 2020. Ai vazhdimisht ka luftuar për të ruajtur formën dhe ka shënuar vetëm 38 gola në 92 paraqitje për klubin, duke humbur kështu shkëlqimin që e kishte te Interi.

Back to top button