Gërvalla: Madeleine Albright ishte ajo që ndryshoi rrjedhën e historisë

Nasser Al Misnad: Katari i përkushtuar për të çuar më tej agjendën për gra.-Kitaroviq: Gratë duhet të jenë krijues të paqe

Në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, zëvendëskryeministrja Donika Gërvalla Sëcharz ka përmendur rolin e ish-sekretares së shtetit, Madeleine Albright për ndalimin e luftës dhe gjenocidit në Kosovë. Ministrja e Punëve të Jashtme theksoi se Albright ishte e vendosur dhe e guximshme për t’u përballur me faktet dhe të vërtetat./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button