Një person është arrestuar pasi i njëjti gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij, i janë konfiskuar disa armë, të cilat i kishte pa leje.

Një armë AK-47, një Automatik -PPS, një revole TT, 295 fishekë 7.62mm x 25mm dhe 590 fishkë 7.62mm x 39mm, janë armët që u konfiskuan, bëhet e ditur nga policia.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari dërgohet në mbajtje./21Media