Gjendet pa shenja një 53-vjeçar në Prizren, policia nis hetimet

Një person me inicialet I.J. (1971) është gjetur sot pa shenja jete në rrugën “Rifat Krasniqi” në Prizren.

Zëdhënësi i policisë rajonale për Prizren Vesel Gashi, ka bërë të ditur për KosovaPress se policia dhe ekipi mjekësor i emergjencës kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku është konstatuar se viktima ka ndërruar jetë.

Ai ka thënë se trupi i personit pa shenja jete është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar hetim i vdekjes”, ka thënë Gashi.

Back to top button