Gjendet trupi i njeriut brenda gjarprit

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Një njeri indonezian I zhdukur është gjetur, por jo ashtu siç prisnin policia

Akbar u zhduk gjatë ditës së dielë në ishullin Sulawesi, pasi kishte dalur të mblidhte vaj palme.

Në kërkimin për 25 vjeçarin policia I kishte treguar BBC-së se kanë gjtur një gjarpër gjigant që po dyshonin se e ka ngrënë djaloshin e zhdulur.

Pitoni ishte 7 metra I gjatë, dhe kur trupi I tij u pre, trupi I pajetë I të zhdukurit u gjend Brenda gjarprit masiv, shkruan rtv21.tv.

Megjithëse pitonët zakonisht nuk mbysin njerëz, kjo ka ndodhur gjatë kësaj here. Gjarpri gjigant I mbyt viktimat e tij duke I ndaluar frymëmarrjen para se ta përbijë të tërë.

Pitonët e kësaj madhësie zakonisht gjuajnë kafshë të mëdha, si derrat e egër apo qentë e egër, pasi janë të shpallur si gjarpërinjtë më të gjatë në botë./21Media