Gjendja e Diaz dhe Dest pas lëndimeve

Brahim Diaz dhe Sergino Dest kanë shmangur lëndimet e rënda për Milanin, por mbeten në dyshim për udhëtimin e Ligës së Kampionëve te Dinamo Zagreb.

Sipas Sky Sport Italia, testet e mëngjesit të sotëm kanë treguar se nuk ka lëndime muskulare, ndaj kanë arritur të shmangin ndonjë lëndim serioz.

Mbetet për t’u parë nëse ata do të jenë në gjendje të fillojnë përballjen e së martës në Ligën e Kampionëve ndaj Dinamon e Zagrebit.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button