Florent Hadergjonaj ka shënuar një super gol për skuadrën e tij

Florent Hadergjonaj ka shënuar një super gol për skuadrën e tij

Mbrojtësi i krahut të djathtë të skuadrës gjermane Ingolstadt, Florent Hadergjonaj ka shënuar një super gol për ekipin e tij duke ai siguruar kështu edhe fitoren në ndeshjen ndaj Mainz, shkruan rtv21.tv

Hadergjonaj golin e epërsisë dhe të fitorës për ekipin e tij e shënoi në minutën e 73-të të ndeshjes duke e befasuar portierin e skuadrës.

Rezultati final i ndeshjes ishte 2-1 për vendasit pasi që skuadra e Mainzit nuk mund të bënte më shumë në këtë ndeshje.

Me këtë fitore ndaj Mainz, Ingolstadt mbanë gjallë shpresat për mbijetesë pasi që ndodhet në pozitën e 17 me 22 pikë të grumbulluara./21Media