Gruaja e Zelenskyt thotë se nuk i kushton vëmendje kërcënimit rus ndaj saj dhe familjes

Zonja e parë ukrainase, Olena Zelenska tha për TalkTV se ajo përpiqet të mos mendojë shumë për kërcënimin ndaj saj, burrit dhe fëmijëve të saj nga Kremlini, sepse qëndrimi në këtë çështje do ta bënte atë “me të vërtetë paranojake”.
“Unë u përpoqa të mos mendoj kurrë për këtë numër objektivash, sepse kur mendoni për objektivin numër një, objektivin numër dy – nëse mendoni shumë për të, atëherë mund të bëheni vërtet paranojak” i tha Zelenska Piers Morgan në intervistën e saj të parë me bashkëshortin e saj për TV ndërkombëtar, transmeton rtv21.tv.
“Po përpiqem t’i largoj këto mendime”, tha ajoduke shtuar se të gjithë ukrainasit janë gjithashtu objektiva të Rusisë.
Zonja e parë tha se ajo i shtyn ato mendime në njërën anë, sepse ato mund ta frikësonin atë dhe “kjo nuk është ajo që na duhet tani”./21Media

Back to top button