Haradinaj: Gjithë kjo histori e madhe që iu ka mbijetuar shekujve

Shënohet 575 vjetori i Besëlidhjes së Lezhës

Në 575 vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës në Klinë u mbajt akademi dhe u vendos busti i Gjergj Kastriotit Skëndërbeut.  Kryeministri Haradinaj tha se Gjergj Kastrioti, vjen në Klinë si mesazh që ne si shqiptarë, si Kosovë nuk guxojmë të lëkundemi në të drejtën tonë./21Media

 

Back to top button