Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla dhe ministri i Drejtësisë, Selim Selim sot patën një takim miqësor me të deleguarin presidencial për dialog ambasadorin, Richard Grenell.

“E falënderuam për angazhimin e jashtëzakonshëm të tij për të mbajtë lartë në agjendën amerikane Kosovën dhe interesat e saj ekonomike, duke mos harruar të angazhohet edhe për forcimin e subjektivitetit tonë, siç është njohja historike nga shteti i Izraelit”, ka shkruar Haradinaj-Stublla në llogarinë e saj “Facebook”, duke ia bashkangjitur edhe një fotografi së bashku me Grenellin.

Ajo shtoi se tani me të drejtë, Kosova do të kërkojë angazhim të shtuar edhe nga ndërmjetësi evropian, specifikisht për njohjet nga pesëshja e BE-së.

“Do të punojmë fort ditëve në vijim për të forcuar më tutje këtë drejtim të ri të shtetit tone”, ka përfunduar ajo./21Media