Hetim ndaj ushtarëve gjermanë

Ushtria gjermane po heton ushtarët për nazizëm

Agjencia e kundër zbulimit në ushtrinë gjermane po heton 275 persona në shërbimin ushtarak të këtij vendi ku dyshohet për ekskremente të djathë përfshirë edhe rastin në të cilin është brohoritur “Heil Hitler”, bëhet e ditur nga Ministria e Mbrojtjes e Gjermanisë.

Vitin e kaluar janë shënuar 143 raste ndërsa këtë vit 53 në të cilat ushtarët kanë përdorur gjeste naziste dhe retorikë raciste kundër ushtarëve tjerë që shërbejnë në ushtrinë gjermane, raporton Reuters./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button