Krerët në detyrë të institucioneve të vendit e liderë të partive politike gjatë ditës bënë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe te i veprimtarit të çështjes kombëtare Adem Demaçi, te shtatorja e Zahir Pajazitit në Prishtinë, te varrezat e dëshmorëve në Gllogjan dhe në Reçak./21Media