Pas takimit të Uashingtonit, ku Serbia dhe Kosova firmosën marrëveshje bashkëpunimi ekonomik si dhe njohjen e ndërsjellë të Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit, udhëheqësit e dy vendeve u takuan sot në Bruksel, me të dërguarin e posaçëm të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, ku konfirmuan sërish përkushtimin e tyre ndaj integrimit në BE./21Media

Përgatiti Kujtesa Bajrami – Fana.