Hoti uron Krishtlindjet Ortodokse

 

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti iu ka uruar Krishtlindjet ortodokëse të gjithë bësimtarëve ortodoks, Peshkopit Teodosije, ushtarëve të KFOR-it, përfaqësuesve të misioneve diplomatike dhe organizatave ndërkombëtare që veprojnë dhe jetonjnë në Kosovë.

“Festa e Krishtlindjes kthen ndjenjën e bashkimit, solidarizimit, mirëkuptimit dhe tolerancës ndër njerëzore. Prandaj në këtë ditë të mendojmë më shumë për ata që janë në vështirësi, t’iu shtrijmë dorën për t’iu dhënë shpresë e besim.Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe në emrin tim, dua t’ju shpreh urimet më të përzemërta me dëshirën që në secilën familje dhe shtëpi të mbretëroj dashuria, harmonia dhe begatia.Urojë që këtë festë ta kalojmë në paqe, shëndet, lumturi dhe respekt për njëri tjetrin!Gëzuar dhe bekime!”, thuhet në urimin e Hotit./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button