Interi mposhti Shakhtarin dhe pret edhe suksesin e Realit për t’u kualifikuar tutje

1 min read

 

Interi ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në kuadër të grupit D të Ligës së Kampionëve kundër Shakhtar Donetskut me rezultat 2-0 në Giuseppe Meazza” të mërkurën.

Skuadra e Simone Izaghit e siguroi fitore e shumëpritur në pjesën e dytë të ndeshjes me dy gola e realizuara nga sulmuesi boshnjak Edin Dzeko në minutat 61’ dhe 67’.

Kjo fitore e bën Interi momentalisht lider të grupit me 10 pikë, i ndjekur nga Real Madridit me nëntë pikë dhe nëse gjiganti spanjoll e mposht sonte Sherif Tiraspolin, atëherë të dy këto skuadra do ta sigurojnë fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.