Ish-prokurorja e EULEX-it flet për raste të dyshuara për korrupsion


Bamieh pas konferencës për media u ftua nga Prokuroria e Prishtinës

Ish-prokurorja e EULEX-it Maria Bamieh, që kishte denoncuar raste të dyshuara për korrupsion, pas marrëveshjes gjyqësore me qeverinë britanike për t’u dëmshpërblyer me 423 mijë funte, u kthye në Prishtinë dhe mbajti konferencë për media për këto raste. Por, pas konferencës, u ftua nga Prokuroria e Prishtinës./21Media

Back to top button