Janë shitur të gjitha biletat, por Ronaldo nuk do të debutojë nesër me Al- Nassr

Cristiano Ronaldo pritej të bënte debutimin e tij për Al-Nassr nesër mbrëma.
Klubi i tij i ri Al Nassr, i cili thuhet se i ka shitur të gjitha vendet në 28,000 ulëset për ndeshjen kundër Al Ta’ee dhe do ta shihnin atë të niste sipërmarrjen e tij arabe mes bujëve të mëdhs
Megjithatë,  Daily Mail bulon se ai do të dënohet pasi nuk ka vuajtur ende një dënim me dy ndeshje nga FA
Ronaldo u ndëshkua pasi goditi një telefon nga dora e një tifozi të Evertonit.
Rregulloret e FIFA-s thonë se ndalesat e vendosura nga një federatë mbarten edhe te tjetra.
Tifozët e Al-Nassr tani do të duhet të presin më shumë për të parë Ronaldon në veprim për skuadrën e tyre./21Media

Back to top button