Kajar: Situatë e qetë në Kosovë pas tensioneve të nxitura nga lufta në Ukrainë

Vlerësimet e Komandantit të KFOR-it për situatën në Kosovë
Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Ferenc Kajari, një ditë para përfundimit të mandatit në krye të kësaj force paqerujtëse, situatën aktuale në Kosovë e vlerësoi të qetë. Duke porositur politikanët që të jenë të kujdesshëm me deklaratat e tyre, tha se mbështet dialogun për zgjidhje të problemeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë./21Media

Back to top button