Kamioni kalon tre ditë i varur mbi një shkëmb

Kjo është një pamje e pabesueshme që tregon një kamion që mbeti i varur mbi një shkëmb në Kinë për tre ditë.
Ngjarja ka ndodhur më 1 janar pranë qytetit Changzhi në provincën Shanxi në Kinën veriore.
Zyrtarët lokalë thanë se shoferi vazhdoi përgjatë rrugës së ngushtë malore sepse ai po ndiqte udhëzimet në navigimin e tij, transmeton rtv21.tv.
Megjithatë, rruga bëhej gjithnjë e më e ngushtë, shoferi vendosi të zbriste përsëri nga mali, por nuk mundi ta kthente kamionin.
Në vend të kësaj, ai filloi të kthente kamionin mbrapsht, duke u përplasur për shkëmbi në njërën anë dhe një shkëmbi të thepisur nga ana tjetër.
Një nga rrotat e kamionit rrëshqiti nga rruga, duke e lënë automjetin të varur mbi shkëmb.
Shoferi dhe një pasagjer arritën të largoheshin nga kabina përpara se të bëhej një përpjekje për të shpëtuar kamionin.
Ekipet e shpëtimit përdorën tre kamionë të rëndë për ta tërhequr kamionin përsëri në rrugë.
Rruga u rihap më 4 janar, pasi ishte mbyllur që nga 1 janari./21Media

Back to top button