Një plagosje e katërfishtë me thika ndodhi sonte në qendër të Elbasanit.

Mësohet se plagosja ndodhi në një lokal, ku u futën persona nga jashtë dhe nisën sherrin.

Të plagosurit janë Spiro Ziu dhe tre djemtë e tij, të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Akoma nuk dihet pse nisi konflikti./vizionplus