Kënga që e bëri të qaj Ibrahim Tatlisesin në emision

1 min read

Ibrahim Tatlises është një ndër këngëtaret më të famshëm në Turqi.  Këngëtari 70 vjeçar ishte martuar 4 herë dhe kishte fëmijë nga secili prej bashkëshortëve të tij.

Ibrahimi është baba i shtatë fëmijëve, İdo Tatlıses, Dilan Çıtak, Ahmet Tatlı, Melek Zubeyde Tatlı, Gülşen Tatlı, Elif Ada Tatlı dhe Gulden Tatlı. İbrahimi ka  9 nipër e mbesa.

Në emisionin e tij “Ibo Show”, muajt e fundit ai kishte ftuar djalin dhe vjazën, Idon dhe Dilanin.

Këndimi i këngës “Aramam” me vajzën e tij gjatë emisionit “Ibo Show”, përloti këngëtarin turk. Kjo video në Youtube ka mbledur mbi 34 milionë klikime.

Ido dhe Dilani kanë publikuar projektet e tyre. Veç këngëve të tyre Dilani dhe Ido kanë risjell disa nga hitet e babait të tyre./21Media