Këtë muaj vjen në Disney filmi i shumëpritur

Pritja më në fund ka marrë fund! ”Doctor Strange në Multiverse of Madness” do të vijë në Disney+ më 22 qershor.
Me rolin kryesor të Benedict Cumberbatch, filmi i hap rrugën multiversit Marvel për t’u hapur.
Për të shënuar këtë rast, është publikuar një spot i ri në internet që paraqet kastin e filmit.
“Është një histori që do të lidhë dimensione të reja që nuk i kishit menduar kurrë të mundshme”, tha aktori Benedict Wong.
”Doctor Strange in the Multiverse of Madness” u shfaq në kinematë amerikane më 6 maj dhe ka fituar mbi 800 milionë dollarë në mbarë botën.
Sam Raimi ka sjellë markën e tij të tmerrit në MCU ndërsa vazhdimi zhbllokon multiversin dhe i shtyn kufijtë e tij më tej.
Filmi shfaqet menjëherë pas ngjarjeve të Spider-Man: No Way Home, ku magjia e Stephen Strange shkon keq dhe rrezikon multiversin.
Historia gjithashtu kryqëzon rrugët me WandaVision për të integruar transformimin e Wanda Maximoff në Magjistaren e Scarlet. Prandaj, Doctor Strange ka nevojë për ndihmën e aleatëve të tij mistikë, të vjetër dhe të rinj, për të kapërcyer realitetet alternative të ndërlikuara dhe të rrezikshme të multiversit për t’u përballur me një kundërshtar të ri misterioz.
Vazhdimi shënon kthimin e Raimit në universin e Marvel-it pasi drejtoi trilogjinë Spider-Man të Tobey Maguire. Skenari është shkruar nga Michael Waldron, i cili më parë ka punuar në serialin Loki me Tom Hiddleston./21Media

Back to top button