Konfiskohen 5800 kilogramë mjaltë të kontrabanduar, Policia ndalon dy persona

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka konfiskuar 5800 kilogramë mjaltë të kontrabanduar. Sipas njoftimit të Policisë kjo sasi e mjaltës është gjetur gjatë kontrollit në një lokacion në Ferizaj.

“Policia e Kosovës, në këtë rast njësitet e hetuesisë të policisë kufitare vazhdojnë me luftën kundër kontrabandës, ku sot me datën 13.11.2023 në bashkëpunim me task-forcën e përbashkët me Doganën e Kosovës, kanë kryer kontrolle në një lokacion në qytetin e Ferizajt, ku kanë gjetur dhe konfiskuar: 5800 x 1L kavanoza me mjaltë = 5800 kg”, thuhët në njoftim.

 Mjalti thuhet se kishte qenë pa dokumente mbi prejardhjen dhe shitej si mall i paregjistruar. Gjithashtu thuhet se Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës ka marrë mostrat e nevojshme për procedura të mëtejme.
Lidhur me këtë rast janë ndaluar dy persona./21Media
Back to top button