Kosova U17 e gatshme për kualifikueset e Evropianit të Hendbollit

Kombëtarja U17 e Kosovës në hendboll po kryen të gjitha përgatitjet e duhura para kualifikueseve të Kampionatit Evropian U17, të cilat do të zhvillohet mes datave 18-22 janar, në Ankara të Turqisë.
Kosova do të jetë pjesë e Grupit B, së bashku me Rumaninë, Bullgarinë dhe Moldavinë, raporton KosovaPress.
Ekipi do të niset nesër në mëngjes, e martë, në drejtim të kryeqytetit turk ku do të vazhdojë përgatitjet para ndeshjes së parë.

Back to top button