Sonte në emisionin Click i ftuar ishte Përparim Kryeziu nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike

Sonte në emisionin Click i ftuar ishte Përparim Kryeziu nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike

Kryeziu foli rreth dialogut Kosovë – Serbi, duke deklaruar se ky dialog duhet konsideruar si një përgjegjësi që më nuk i takon Bashkimit Evropian në kuadër të përgjegjësisë rajonale të tij.

Ai ka deklaruar se në dialog ekziston nevoja për një angazhim më serioz e më të gjerë ndërkombëtar, duke parë edhe interesimin e drejtpërdrejt të Shteteve të Bashkuara të Amerikës./21Media

#CLICK #PërparimKryeziu: Dialogu Kosovë – Serbi nuk është më përgjegjësi e BE-së

Gepostet von RTV21 am Mittwoch, 19. Februar 2020