Kur askush s’e njihte, Loredana ishte pjesë klipit të Yll Limanit

1 min read

Sot është njëra prej artiseteve më të njohura të skenës shqiptare dhe me gjerë, por pesë vjet më parë kur ajo nuk e gëzonte këtë famë, ka qenë pjesë e një projekti muzikor të këngëtarit tani 27 vjeçar, Yll Limanit.

Bëhet fjalë për rep-artisten, 26 vjeçare, Loredana Zefin e cila kishte marrë pjesë në klipin “Kom dal me pi” që Yll Limani e solli në vitin 2017.

Tani Loredana ka shkelur majat! Në qershor të vitit 2018, Loredana publikoi projektin “Sonnenbrille”, që atë kohë u pëlqye shumë nga publiku duke i hapur rruget për suksese të tjera të medha.

Loredana vijoi debutimin e saj në muzikë, e cila përveç këngëve shumë të suksesshme në shqip, ka sjell projekte edhe në gjuhën gjermane./21Media