Kurti dhe Vuçiq edhe një takim trepalësh

Pas përfundimit të raundit të parë të takimit Kurti- Vuçiq pritet të zhvillohet edhe një takim tjetër trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksander Vuçiq ndërmjetësuar nga përfaqësuesi i Lartë i BE-së Joseph Borrell, raporton nga Brukseli RTV21
Takimi i parë i ditës së sotme u mbajt në orën 10:30, ndërsa më pas u raportua se Kurti dhe Vuçiq zhvilluan takime ndaras me përfaqësuesin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Grabriel Escobar./21Media

Back to top button