Kurti parakalon në tapetin e kuq të festivalit të filmit në Cannes

1 min read

Në Cannes të Francës po mbahet nata finale e festivali tradicional i filmit, përkatësisht edicionit të 74-të i tij.

Këtë vit po garojnë dy filma me produksion kosovar, e ata janë filmi i metrazhit të shkurtër “Pa vend” me regji të Samir Karahodës, dhe filmi i metrazhit të gjatë, “Luaneshat e Kodrës”, i regjisores së re Luàna Bajrami.

Në këtë festival është i pranishëm edhe kryeminstri, Albin Kurti me bashkëshorten, Rita Augestad Knudsen, dhe vajzën e tyre Lea./21Media

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arben Zharku (@arbenzharku)