Kurti: Reciprociteti ndaj Serbisë do të vendoset, s’ka ndryshe

1 min read

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se autoritetet janë duke punuar lidhur me zbatimin e reciprocitetit ndaj Serbisë.

“Reciprociteti ndaj Serbisë do të vendoset, s’ka ndryshe”, ka thënë Kurti në konferencë për media pas takimit me Angela Merkel në Tiranë.

Ai tutje ka theksuar se ju ka shkruar letër të gjitha Qeverive të BE-së, ku siç thotë ka përmendur 11 shkelje që po bën Serbia me barriera sistematike dhe sporadike./21Media