Kuvend kemi, qeveri ende jo

Kryetar i Kuvendit u zgjodh Glauk Konjufca, u zgjodhën edhe pesë nënkryetarë

U konstitua Kuvendi i Republikës së Kosovës. Kryetar i Kuvendit u zgjodh Glauk Konjufca nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. U zgjodhën edhe pesë nënkryetarë të Kuvendit: Arbërie Nagavci nga Vetëvendosje, Kujtim Shala nga LDK-ja, Memli Krasniqi nga PDK-ja , Sllavko Simiq nga Lista Serbe dhe Fikrim Damka nga komunitetet joshumicë. (E përgaditi- Donika OSMANI, kamera- Berat BAHTIRI)./21Media

Back to top button