Lazio-Inter, formacionet zyrtare

 
Pas pauzës për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare, Serie-A rikthehet dhe sot sjellë njërën nga ndeshjet më të rëndësishme të xhiros së tetë ndërmjet Lazios dhe Interit.
Ballafaqimi ndërmjet këtyre dy skuadrave fillon nga ora 18:00 në stadiumin “Olimpico”.
Momentalisht Interi është në vendin e tretë me 17 pikë, kurse Lazio në të gjashtën me 11 pikë.
Këto janë formacionet zyrtare:
Lazio:Reina, Marusic, Felipe, Patric, Hysaj, Milinkovic, Leiva, Basic, Pedro, Immobile, Anderson.
Inter: Handanovic, Skriniarm De Vrij, Bastoni, Darmian, Gagliardini, Brozovic, Barella, Dimarco, Perisic, Dzeko.

Back to top button