Lidhja Demokratike  dhe Partia Demorkatike kanë dorëzuar listat për deputetë për certifikim në KQZ.

Arban Abrashi nga  LDK u shpreh i bindur se lista e tyre  është lista më e mira.

Listën e ka dorëzuar edhe AAK../21Media