Matoshi: Ligji për Ushtrinë- bllof politik!

Matoshi ka folur rreth ligjit të transformimit të FSK në Ushtri

Analisti Halil Matoshi në “Click” të RTV21 ka thënë se ligji për transformimin e FSK në Ushtri ka qenë bllof politik për arsye se Presidenti dhe forcat politike rreth tij e kanë shitur shtrenjtë këtë ligj në publik, shkruan rtv21.tv

Matoshi po ashtu tha se edhe atij ja kanë shitur këtë pasi që ai tha se qysh nga fillimi e ka përkrahur iniciativën e themelimit të Ushtrisë së Kosovës.

Analisti po ashtu tha se Kosova nuk pasuar asnjë dëmë kolateral që kjo temë është bërë publike, mirëpo përkundrazi kjo temë i ka nxitur edhe aleatët strategjik të mendojnë për të ardhmen e kësaj force.

Në fund Matoshi tha se nuk mund të quhet i maturuar një shtet pa Ushtri./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button