Limaj përkujton heronjtë: Pajaziti, Hoxha, Zejnullahu…

Limaj përkujton heronjtë: Pajaziti, Hoxha, Zejnullahu…

Në 24 vjetorin e rënies së tre heronjëve të kombit në Pestovë të Vushtrrisë, homazhe para shtatores së Zahir Pajazitit në Prishtinë bëri edhe kreui Nismës Socilademokrate të Kosovës, Fatmir Limaj, I cili tha se Zahiri, Hakifi dhe Edmondi ishion promotorët e çlirimit të Kosovës./21Media